COMPETITIONS - VOLLEYBALL - YOUTH

 

U20 NATIONAL CHAMPIONSHIP – 2023-2024

 • For players born in 2004 or later


Pool B-1

Schedule / Results

DateTimeRoundTeam 1Team 2Venue, CityResult
2023-11-0514:001Hebar PazardzhikGram v raya SvilengradVasil Levski, Pazardzhik3-025-15, 25-18, 25-16
2023-11-0514:001Maritza 2022 Plovdiv Rakovski DimitrovgradSU Vasil Levski, Plovdiv0-322-25, 27-29, 22-25
2023-11-0514:001Pan Volley PanagyurishteMaritza Plovdiv Arena Asarel, Panagyurishte0-315-25, 18-25, 9-25
2023-11-1210:002Hebar PazardzhikMaritza 2022 Plovdiv Vasil Levski, Pazardzhik3-125-13, 16-25, 25-7, 25-6
2023-11-1214:002Pan Volley PanagyurishteRakovski DimitrovgradArena Asarel, Panagyurishte3-225-18, 15-25, 25-20, 18-25, 15-11
2023-11-1814:004Maritza 2022 Plovdiv Pan Volley PanagyurishteSU Vasil Levski, Plovdiv2-315-25, 21-25, 25-12, 25-10, 14-16
2023-11-1914:003Pan Volley PanagyurishteHebar PazardzhikArena Asarel, Panagyurishte2-325-17, 22-25, 19-25, 25-17, 13-15
2023-11-1914:003Maritza 2022 Plovdiv Gram v raya SvilengradSU Vasil Levski, Plovdiv3-025-15, 25-20, 25-13
2023-11-1916:003Maritza PlovdivRakovski DimitrovgradSU Vasil Levski, Plovdiv3-025-18, 25-11, 25-16
2023-11-2214:004Hebar PazardzhikMaritza PlovdivVasil Levski, Pazardzhik0-310-25, 8-25, 17-25
2023-11-2614:003Gram v raya SvilengradRakovski DimitrovgradSvilengrad, Svilengrad0-315-25, 13-25, 18-25
2023-12-0116:003Gram v raya SvilengradMaritza PlovdivSvilengrad, Svilengrad0-310-25, 13-25, 7-25
2023-12-0310:005Pan Volley PanagyurishteGram v raya SvilengradArena Asarel, Panagyurishte3-025-8, 25-12, 25-7
2023-12-0312:005Maritza PlovdivMaritza 2022 Plovdiv SU Vasil Levski, Plovdiv3-025-15, 25-12, 25-8
2023-12-0315:005Hebar Pazardzhik Rakovski DimitrovgradVasil Levski, Pazardzhik3-025-20, 25-12, 25-17
2024-02-0314:006Gram v raya SvilengradHebar PazardzhikSvilengrad, Svilengrad0-312-25, 15-25, 17-25
2024-02-0414:006Rakovski DimitrovgradMaritza 2022 Plovdiv Mladost, Dimitrovgrad3-025-15, 25-17, 25-16
2024-02-0414:006Maritza PlovdivPan Volley PanagyurishteSU Vasil Levski, Plovdiv3-025-7, 25-14, 25-6
2024-02-1114:007Maritza PlovdivGram v raya SvilengradSU Vasil Levski, Plovdiv3-025-10, 25-7, 25-3
2024-02-1114:007Rakovski DimitrovgradPan Volley PanagyurishteMladost, Dimitrovgrad3-025-15, 25-17, 25-12
2024-02-1116:007Maritza 2022 Plovdiv Hebar PazardzhikSU Vasil Levski, Plovdiv1-320-25, 25-15, 22-25, 18-25
2024-02-1814:008Gram v raya SvilengradMaritza 2022 Plovdiv Svilengrad, Svilengrad0-312-25, 15-25, 13-25
2024-02-1814:008Hebar PazardzhikPan Volley PanagyurishteVasil Levski, Pazardzhik3-025-20, 25-17, 25-19
2024-02-1816:008Rakovski DimitrovgradMaritza PlovdivMladost, Dimitrovgrad0-320-25, 22-25, 18-25
2024-02-2514:009Rakovski DimitrovgradGram v raya SvilengradMladost, Dimitrovgrad3-025-15, 25-20, 25-18
2024-02-2514:009Maritza PlovdivHebar PazardzhikSU Vasil Levski, Plovdiv3-025-19, 25-13, 25-6
2024-02-2514:009Pan Volley PanagyurishteMaritza 2022 Plovdiv Arena Asarel, Panagyurishte2-325-15, 20-25, 25-18, 25-21, 12-15
2024-28-0214:0010Maritza 2022 Plovdiv Maritza PlovdivSU Vasil Levski, Plovdiv0-36-25, 11-25, 14-25
2024-03-0314:0010Gram v raya SvilengradPan Volley PanagyurishteSvilengrad, Svilengrad0-312-25, 11-25, 6-25
2024-03-0314:0010Rakovski DimitrovgradHebar PazardzhikMladost, Dimitrovgrad1-325-19, 20-25, 18-25, 21-25

National Finals

 Eight teams split into two round-robin pools of four each
 Pool winners and runners-up qualify for the semifinals, third-placed and fourth-placed teams advance to the fifth place and the seventh place matches, respectively

Schedule / Results

DateTimeRoundTeam 1Team 2Venue, CityResult
2024-04-2612:30АMinyor PernikMaritza PlovdivHristo Botev, Sofia0-312-25, 10-25, 7-25
2024-04-2614:30BCSKA SofiaLokomotiv SofiaHristo Botev, Sofia3-025-22, 25-13, 25-12
2024-04-2616:30АCPVK SofiaSlaviya SofiaHristo Botev, Sofia3-025-9, 25-11, 25-20
2024-04-2618:30BLevski SofiaDeya Volley BurgasHristo Botev, Sofia3-025-19, 25-8, 25-13
2024-04-2712:30AMinyor PernikSlaviya SofiaHristo Botev, Sofia0-313-25, 15-25, 13-25
2024-04-2714:30BLokomotiv SofiaDeya Volley BurgasHristo Botev, Sofia0-322-25, 17-25, 22-25
2024-04-2716:30ACPVK Sofia Maritza PlovdivHristo Botev, Sofia2-326:28, 25:17, 25:20, 16:25, 11:15
2024-04-2718:30BCSKA SofiaLevski SofiaHristo Botev, Sofia3-125-21, 22-25, 25-10, 25-20
2024-04-2812:30ACPVK SofiaMinyor PernikHristo Botev, Sofia3-025-14, 25-13, 25-10
2024-04-2814:30BLevski SofiaLokomotiv SofiaHristo Botev, Sofia3-025-18, 25-16, 25-13
2024-04-2816:30ASlaviya SofiaMaritza PlovdivHristo Botev, Sofia0-312-25, 8-25, 13-25
2024-04-2818:30BDeya Volley BurgasCSKA SofiaHristo Botev, Sofia1-317-25, 24-26, 25-22, 25-16
2024-04-2912:30М5-8Slaviya SofiaLokomotiv SofiaHristo Botev, Sofia3-118-25, 25-23, 25-7, 25-22
2024-04-2914:30М5-8Deya Volley BurgasMinyor PernikHristo Botev, Sofia3-025-15, 25-14, 25-15
2024-04-2916:30SFLevski SofiaMaritza PlovdivHristo Botev, Sofia0-317-25, 13-25, 17-25
2024-04-2918:30SFCSKA SofiaCPVK Sofia Hristo Botev, Sofia3-025-17, 25-8, 25-18
2024-04-3012:30F7Lokomotiv SofiaMinyor PernikHristo Botev, Sofia3-125-19, 20-25, 25-12, 25-13
2024-04-3014:30F5Slaviya SofiaDeya Volley BurgasHristo Botev, Sofia3-025-23, 25-20, 25-15
2024-04-3016:30F3Levski SofiaCPVK Sofia Hristo Botev, Sofia3-223-25, 24-26, 25-20, 25-19, 15-11
2024-04-3018:30FinalCSKA SofiaMaritza PlovdivHristo Botev, Sofia0-320-25, 23-25, 13-25