Новини

Пловдивското дерби на Smolyan Beach Open е днес следобед [гледай онлайн]



Днес, събота, от 13:10 б.в. е пловдивското дерби на женския турнир Smolyan Beach Open от Национална верига 2015 по плажен волейбол.  Двете най-опитни двойки на Марица (Пловдив) - Диана Малинова & Русена Сланчева и Теодора Симеонова & Дани Найденова, ще се изправят една срещу друга в мач от Група 2.  Срещу третата двойка в групата - Гергана Докузова & Маргарита Амиджинова, вчера Малинова & Сланчева постигнаха победа с 2:0 (21:7, 21:13), докато Симеонова & Найденова допуснаха загуба с 0:2 (18:21, 19:21).  Така днешният мач между тях е решаващ за крайното класиране в групата.

Младите надежди на Марица Гергана Лулчева & Павлина Дачева завършиха на последното трето място в своята Група 1 след като загубиха и втория си мач в петък следобед – с 0:2 (12:21, 14:21) от българската двойка на Европейските игри в Баку Светла Ангелова & Ирена Мишонова.  Така те ще трябва да се преборят за място сред полуфиналистите с втория от Група 2.  Този четвъртфинален сблъсък е днес от 16:30 б.в.  Преди това, от 15:40 б.в., е другият четвъртфинал – между втория от Група 2 и третия от Група 1.

Първият състезателен ден в центъра на родопския град вчера бе споходен и от капризите на времето.  След като над Смолян се изви буря и поля участниците в Smolyan Beach Open с обилен дъжд, красива дъга се изви на небосклона и даде знак, че битките могат да продължат.

 

Ето и всички резултати от петък в мъжкия турнир:

1 кръг

Атанас Стефанов & Александър Илиев - Стефан Славков & Иван Бонжолов 0:2 (12:21, 5:21)

Христо Колев & Мартин Христов - Андрей Абаджиев & Михаил Сахатчийски 2:0 (21:3, 21:7)

2 кръг

Николай Колев & Константин Митев - Стефан Славков & Иван Бонжолов 2:0 (21:12,21:18)

Димчо Христов & Велислав Филипов - Михаил Атанасов & Николай Атанасов 0:2 (17:21, 17:21)

Асен Дапев & Христо Георгиев - Тунчер Хайдаров & Спас Байрев  2:1 (24:22, 18:21, 15:5)

Кирил Хаджиев & Делчо Раев - Христо Колев & Мартин Христов 2:0 (21:18, 21:13)

 

Програмата за днес, 11 юли:

09:00 Абаджиев & Сахатчийски - Славков & Бонжолов (Плейаут 9)

09:50 Стефанов & Илиев - Колев & Христов (Плейаут 9)

10:40 Колев & Митев - Атанасов & Атанасов (3 кръг)

11:30 Дапев  & Георгиев - Хаджиев & Раев (3 кръг)

12:20 Ангелова & Мишонова - Динова & Колева

13:10 Симеонова & Найденова - Малинова & Сланчева

14:00 Христов & Филипов – Победител от мача в 09:00 (Плейаут 7)

14:50 Хайдаров & Байрев - Победител от мача в 09:50 (Плейаут 7)

15:40 Четвъртфинал - жени

16:30 Четвъртфинал - жени

17:20 Плейаут 5 - мъже

18:10 Плейаут 5 - мъже

 

Турнирът се излъчва на живо по международната спортна онлайн телевизия LAOLA1.tv.  Днешните мачове гледай тук.

Снимка: Стефка Велева

 



Назад