Марица U15 на финали следващата седмица

Отборът на Марица (Пловдив) за момичета до 15 години (родени през или след 2004 година) ще участва на националните финали в Държавното първенство по волейбол до 15 години следващата седмица от 26 до 30 юни в зали Багира и Севтополис в Казанлък.

Маричанки попаднаха в група Б заедно с отборите на Арда (Кърджали), Велбъжд (Кюстендил), Левски (София), Тони Спорт (Берковица) и ЦПВК (София).

Всички участващи 12 отбора са разпределени в две групи от по 6 отбора. За Финалната четворка се класират първите и вторите от всяка група, които ще играят на кръст в четворката. Груповата фаза ще продължи от 26 до 28 юни. Финалната четворка ще се определи шампиона и останалите медалисти в първенството и ще се проведе на 29 и 30 юни.

Програмата за мачовете на Марица по дни и часове вече е ясна.

Момичетата на Петя Хрисчева достигнаха до националните финали, след като спечелиха регион Тракия и междурегионален квалификационен турнир. Маричанки записаха 11 победи от 11 срещи.

Държавно първенство за девойки до 15 години 2019 – програма, класиране, резултати