Младшата напред към финалите след три поредни победи

Отборът на Марица (Пловдив) за девойки младша възраст до 17 години (родени през или след 2002 година) спечелиха междурегионалния квалификационен турнир, на който бяха домакини и се класираха за националните финали на Държавното първенство по волейбол до 17 години. Надпреварата се проведе в зала Волейбол на спортно училище Васил Левски.

В първия си мач днес маричанки победиха Пирин (Разлог) с 3:0 (25:13, 25:17, 25:15).

Най-резултатни за Марица стана Стилияна Чакърова с 10 точки. Таня Трендафилова добави 9. Адрияна Полежанова от Пирин стана най-резултатна за Пирин с 10.

Във втория момичетата на Атанаска Никифорова се справиха с Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:6).

Атанаска Бекярова стана най-резултатна с 12 точки, Симона Кръстева и Таня Трендафилова завършиха с по 8. Любомира Сухарева от Хебър завърши с 11 точки.

С три поредни победи Марица спечели групата без загуба и само с един загубен гейм, втори остана Бдин-Вида (Видин), трети е Пирин (Разлог), а Хебър (Пазарджик) остана на четвъртото място.

Марица се класира директно за националните финали в Държавното първенство до 17 години. Бдин-Вида (Видин) и Пирин (Разлог) ще играят допълнителни квалификации.

Държавно първенство за девойки до 17 години 2019 – програма, резултати, класиране
Волейбол U17: Междурегионален квалификационен турнир като събитие във Facebook