Време е за финал! Марица - Левски за пети пореден път

Марица (Пловдив) започва финалните плейофи в битката за титлата в Националната волейболна лига срещу Левски (София). Първите две срещи от финалната серия ще се проведат на 1 април (понеделник), от 18:30 б.в. в зала Колодрума и 24 часа по-късно на 2 април (вторник), от 18:30 б.в. отново в Колодрума.

Този сезон форматът във финалния плейоф е до три победи в пет мача. Третият сблъсък е на 6 април, от 16:00 б.в. в зала Люлин в София. Допълнителни дати ако се наложи са 7 април в София и 10 април в Пловдив.

Шампионките се класираха за финала, след като победиха Раковски (Димитровград) с 2:0 победи в полуфиналните плейофи. Преди това на четвъртфиналите маричанки победиха Перун (Варна) също с 2:0 победи.

Левски достигна до финала след като победи с 2:1 победи в полуфиналите Берое (Стара Загора). Преди това сините победиха Казанлък Волей (Казанлък) с 2:0 в четвъртфиналите.

Марица – Левски за пети пореден път ще бъде финалът в НВЛ. В предните четири сезона маричанки неизменно взимаха титлата. Жълто-сините излязоха като победители – през 2015 година с 2:1 победи, през 2016 с 3:0 победи, през 2017 с 2:0 победи и през 2018 отново с 2:0 победи. Освен това момичетата на Иван Петков са в страхотна серия от над 3 години без загуба в първенството. Марица няма загуба в Националната волейболна лига от 14 ноември 2015 година и е в серия от 75 поредни победи в НВЛ.

В първите два двубоя между Марица и Левски в редовния сезон маричанки победиха и двата пъти с 3:0.

Съдии на първия двубой ще са Ваня Първанова и Николай Чолаков. Втората среща ще ръководят Стелиян Дончев и Ангел Ангелов.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще предава на живо двубоя за тези, които нямат възможност да бъдат на трибуните в зала Колодрума, а сайтът на клуба ще проследи на живо развоя на резултата.