Марица U17 не загуби гейм в регион Тракия [снимки]

Отборът на Марица (Пловдив) за девойки старша възраст до 17 години (родени през или след 2002 година) спечели регион Тракия от Държавното първенство по волейбол до 17 години без загубен гейм и продължава към междурегионалните квалификационни турнири.

Маричанки бяха домакин на последния турнир от регион Тракия в зала Волейбол на спортно училище Васил Левски. Участие освен Жълто-сините взеха Родопа (Смолян), Тополово (Тополово) и Хебър (Пазарджик).

В първият двубой Марица победи Хебър с 3:0 (25:10, 25:21, 25:18). Във втората среща маричанки записаха победа срещу Родопа с 3:0 (25:5, 25:16, 25:10).

Момичетата на Атанаска Никифорова спечелиха регион Тракия с пълен актив от 9 точки и без загубен гейм.

Марица и Хебър се класираха за междурегионалните квалификационни турнири (топ 16 на първенството). Родопа и Тополово ще играят междурегионални предквалификационни турнири.

Държавно първенство за девойки до 17 години 2019 – програма, резултати, класиране
Волейбол U17: Финали в регион Тракия като събитие във Facebook

Фотогалерия от мачовете на Марица U17 разгледай в официалната страница на Марица във Facebook тук.