Марица срещу Раковски преди мача с Алианц

Отборът на Марица (Пловдив) приема Раковски (Димитровград) в среща от 12-ия кръг в НВЛ. Двубоят ще се проведе утре, 23 февруари, от 18:00 б.в. в зала Колодрума.

В сряда шампионът на България записа историческа първа победа в групите на Шампионската лига. Маричанки победиха с 3:1 (25:15, 19:25, 25:15, 25:16) френския шампион Бези (Безие) в петата си среща в Група А на най-силния европейския клубен турнир в женския волейбол. За маричанки предстои още един двубой в груповата фаза на Шампионската лига. Във вторник, 26 февруари, от 20:00 б.в. в зала Колодрума пристига немският Алианц МТФ (Щутгарт).

Раковски (Димитровград) победи Казанлък Волей (Казанлък) с 3:2 (25:11, 28:26, 25:27, 22:25, 15:9) в среща от 11-ия кръг в НВЛ миналата събота. За Раковски предстои важен мач срещу ЦСКА (София) за Купа България в сряда, 27 февруари, от 16:00 б.в. в зала Васил Симов. В първия четвъртфинал момичетата на Габриела Айшинова-Попова спечелиха с 3:2 (25:16, 25:18, 15:25, 23:25, 16:14).

Във временното класиране в НВЛ момичетата на Иван Петков са лидери с пълен актив от 33 точки и само един загубен гейм. Раковски е на четвърта позиция с 18 точки и се бори за бронзов медал с Левски (София), който в момента е трети с 20 точки.

Първият двубой между Марица и Раковски през този сезон в НВЛ се проведе на 1 декември в зала Младост в Димитроград и беше спечелен от маричанки с 3:0 (25:13, 25:11, 25:14).

Съдии на срещата ще бъдат Ангел Ангелов и Христо Янев.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще излъчва на живо двубоя за тези, които нямат възможност да бъдат на трибуните в зала Колодрума. Както обикновено, сайтът на клуба пък ще проследи развоя на резултата със статистика на живо тук.