Симеонова & Найденова останаха в подножието на медалите в Кърджали

Теодора Симеонова & Дани Найденова завършиха на четвърто място в единствения за годината турнир от Националната верига по плажен волейбол за жени, което автоматично го превръща в де факто национално първенство.

Под №5 в основна схема от седем отбора, двойката на Марица (Пловдив) приключи надпреварата така, както я и започна – със загуба от амбициозната варненска двойка Стефани Кьосева & Екатерина Александрова, поставени под №4. В малкия финал в неделния следобед на централния корт в комплекс Арпезос в Кърджали, Жълто-сините отстъпиха с 0:2 (19:21, 16:21) и пропуснаха възможността да се качат на подиума.

В първия кръг от двойната елиминация в петък следобед, Симеонова & Найденова загубиха от Кьосева & Александрова с 0:2 (18:21, 12:21) и попаднаха в потока на плейаутите. В него им се наложи да изиграят само един мач и след 2:0 (21:13, 21:16) над поставените под №2 в схемата софиянки Вили Ценова & Рая Ценова влязоха в полуфиналите.

Двойката на Марица откри програмата на последния състезателен ден в Кърджали с полуфиналния си сблъсък с водачките Светла Ангелова & Ирена Мишонова, също от София. В неделната сутрин Симеонова & Найденова отстъпиха пред реномирания противник с 0:2 (14:21, 15:21) и така се озоваха в мача за бронзовите медали.

Шампионки на България станаха волейболистките от друг опитен тандем от София – третите в схемата Славина Колева & Ася Динова, които спечелиха финала срещу съгражданките си Ангелова & Мишонова с драматично 2:1 (21:19, 12:21, 15:13).