Националките на Иван Петков ще играят във Волейболната Лига на нациите

Женският национален отбор по волейбол постигна основната си цел да се класира за Волейболната Лига на нациите през следващата година.

Националките на Иван Петков победиха във финала на Волейболната Купа на претендентите в Перу тима на Колумбия с 3:1 (22:25, 25:19, 25:20, 25:23).

Лъвиците завършиха с 11 победи и само едно поражение в период от малко повече от месец. Те спечелиха Златната Европейска лига, финалът им осигури място на Волейболната Купа на претендентите, която спечелиха и се класираха за Волейболната Лига на нациите през следващата година.

От маричанките в състава Лора Китипова завърши с 11 точки във финалния плейоф, Нася Димитрова завърши с 9, цял мач записа Жана Тодорова, а Александра Миланова не взе участие в срещата.

От бившите маричанки Силвана Чаушева завърши като втора по резултатност с 14, а Мира Тодорова се отчете с 3.

В основната на успеха освен състезателките бяха и още пет маричани в щаба на националките: Старши треньорът Иван Петков, Ивелина Монова – администратор, Петър Караджов – масажист, Николай Касабов – кинезитерапевт, Георги Касабов – лекар.

От 29 септември Лъвиците започват участието си на Световното първенство по волейбол за жени в Япония.

Снимка: fivb.org