Националките на Иван Петков на полуфинал в Перу

Снимка: fivb.org

Женският национален отбор по волейбол се класира за полуфиналите в турнира за Волейболната Купа на претендентите в Перу, победителят от който ще получи право на участие във Волейболната Лига на нациите през следващата година.

Момичетата на националния селекционер и старши-треньор на Марица (Пловдив) Иван Петков спечелиха Група B, в която категорично надиграха Австралия и Пуерто Рико с по 3:0 гейма, а на полуфинал ще срещнат домакина Перу тази нощ, от 02:00 б.в. на 24 юни.

Лъвиците трябва да спечелят турнира, за да се класират за Волейболната Лига на нациите през следващата година.

В основата на успеха са цели 11 маричани – старши-треньорът Иван Петков, настоящите състезателки на Марица Нася Димитрова, Лора Китипова, Жана Тодорова и Александра Миланова, Ивелина Монова – администратор, Петър Караджов – масажист, Николай Касабов – кинезитерапевт, Георги Касабов – лекар и бившите волейболистки на тима Силвана Чаушева и Мира Тодорова.