Виктория Волей с трето място в Смолян

Волейболният отбор за момичета до 15 години (родени през или след 2003 година), съставен от състезателки на ВК Марица (Пловдив) и състезаващ се под името Виктория Волей (Пловдив), завърши на трето място в предквалификационния турнир за влизане в топ 16 на Държавното първенство и приключи участието си в шампионата за този сезон.

За двудневната надпревара в смолянската зала Величко Чолаков, пловдивските волейболистки бяха водени от Кристин Якимова, тъй като наставникът Георги Илиев претърпя операция. Виктория Волей започна турнира с победа над Дея спорт (Бургас) с 3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:13), но последваха две загуби – 1:3 (22:25, 25:22, 23:25, 12:25) срещу Перун (Варна) и 0:3 (14:25, 20:25, 19:25) срещу домакините от Родопа (Смолян), които ги оставиха на третата позиция в крайното класиране.

С три чисти победи Родопа спечели турнира и се класира за междурегионален квалификационен турнир за влизане в националните финали, в който ще участват още съставите на Марица (Пловдив), Хебър (Пазарджик) и ЦСКА (София).

Държавно първенство за момичета до 15 години 2018 – програма, резултати, класиране.