Марица U15 играе за Купа Иван Николов от днес

От днес до четвъртък отборът на Марица (Пловдив) ще вземе участие в XXI мемориален коледен турнир за Купа Иван Николов за момичета до 15 години (родени през или след 2003 година) в София. Традиционната надпревара, чийто домакин е Звезди 94 (София), се провежда в залата на 81-во СУ Виктор Юго с участието на осем отбора.

Волейболистките на Атанаска Никифорова са в Група А заедно със съставите на Локомотив 1929 НИДО (София), ЦПВК (София) и ЦСКА (София). В другата Група Б, освен Звезди 94, са още отборите на Казанлък Волей (Казанлък), Левски (София) и Славия (София). Жълто-сините започват в днешния понеделник следобед от 15:30 б.в. с мач срещу Локомотив, след официалното откриване, предвидено за 14:30 б.в.

Във всяка от групите четирите тима ще се срещнат по веднъж всеки с всеки. Първите два в класирането добиват право на участие в полуфиналите на кръст в сряда. В мача за петото място в четвъртък един срещу друг ще се изправят третите от двете групи, а четвъртите ще си оспорват седмото.

Миналата седмица Марица U15 гостува на Казанлък Волей U15 за контрола, която загуби с 0:3 (25:27, 23:25, 22:25). След тях спаринг си направиха и формациите за момичета до 13 години на двата клуба, като Розите спечелиха и него с 2:1 (25:23, 25:17, 12:15). Отборът на Марица за девойки младша възраст (U17) също изигра приятелска среща, в която извоюва победа с 3:2 (17:25, 25:17, 16:25, 27:25, 15:13) като гост на Славия (София).

Програмата и резултатите в турнира за Купа Иван Николов – тук.